Milton High School

Selborne Avenue, Bulawayo

 

Class Lists

Class Lists include students from Convent, Eveline, Northlea, Towsend, St Peter's

CLASSES OF 1977

Form 1A1
B.Armstrong, A.Barker, G.Biles, F.Bingham, D.Bloch, R.Broomberg, R.Dando, P.Danvers, J.De Chalain, N.Dempsey, D.Dismore, C.Faasen, D.Feigenbaum, A.Gelvan, S.Gilhooley, S.Gordon, E.Gray, P.Grobler, R.Herbst, M.Hendry, B.Hofmeyer, B.Husband, G.Hyman, G.Kendall, A.Kontemeniotis, A.Kritzinger, D.Lonstein, T.Lonstein, A.Louwrens, D.Lowenthal, A Marais.

Form 1A2
M.Bokma, M.Melaniphy, M.Michelson, I.Miller, S.Molloy, C.Mustard, P.Naude, R.Neal, P.Nel, S.Pace, R.Palcich, I.Parsons, D.Perratt, K.Peters, G.Salomon, B.Sellars, M.Seligman, I.Simon, D.Smith, D.Tapson, M.Treger, S.Van Der Heever, E.Van Ryneveld, A.Vaughan, M.Vickery, O.Von Kalckstein, J.Ward, D.Wilkins, A.Wilks, S.Williams, J.Woolfson.

Form 1B1
D.Bennett, P.Benning, A.Betts, G.Butler, N.Clarke, M.Crawston, D.Cutler, A.Dare, G.Duberly, M.Dunning, C.Evans, T.Finch, S.Flynn, A.Fouche, G.Fromentin, J,Greyling, M.Grobler, B.Gurney, R.Hunter, A.Bulley.

Form 1B2
S.Jacobsen, M.Jooste, S.Kerr, R.Leech, G.Livesay, M.Lombard, M.Mancell, M.Marais, M.McManmon, S.Murphy, H.Nelson, P.Norris, N.Peel, G.Rawstorne, D.Rossiter, S.Savva, R.Simon, S.Smith, S.Staak, D.Verley, D.Vermaak, A.H.Viljoen, B.Waldermeyer, M.Watson, D.Wells.

Form 1C
S.Abbott, G.Charnock, J.Chevalier, D.Commerford, I.Ellis, S.Engelbrecht, E.Fargnoli, C.Farraris, P.Ferreira, D.Fourie, F.Fox, P.Kelly, S.Kidwell, K.Kinley, K.Mellors, I.Meredith, R.Pearson, C.Pool, R.Shird, R.Sissons, S.Sitarenios, O.Slater, C.Van Hese, R.Wood, G.Wentzel.

Form 1E
C.Butler, C.Calitz, D.Coetzer, M.De Goede, C.Haskins, D.Haskins, G.Goddard, J.Jooste, P.Joseph, P.Naylor, A.Reis, R.Steyn, J.Pals, A.Van Der Merwe.

Form 2A1
D.J.Avery, P.Basson, I.D.Benning, G.B.Bingham, C.Botha, T.Clarke, J.Danvers, E.Docking, H.Du Toit, J.Edgar, E.Estment, R.Flashman, D.Foley, G.P.Friend, J.Giraud, D.Gubbay, C.Hardey, A.Hardinge, D.Herbst, N.Herbst, D.Heywood, M.J.Higgins, I.Hodge, B.Hopwood, J.Jacobson, R.Jamieson, S.Lasker, C.T.Myles, P.Stockman.

Form 2A2
G.R.Kadey, C.Kerr, L.Kettle, C.Keyer, P.Kleynhans, K.Lawson, C.McLeod, B.Polchich, G.Pankhurst, C.Pettican, M.Rachman, S.Rachman, M.Ray, M.Rees, S.S.Roderick, M.Sack, S.Searle, D.Slaven, A.Strathearn, M.B.Stevens, J.Teasdale, I.Van Niekerk, F.Verster, C.Walsh, K.Williamson, C.Yates.

Form 2B1
G.Ainscough, G.Allsopp, C.Bagnall, G.Bailey, S.Benson, A.Bezuidenhout, G.Bryer, G.Chalklen, F.Cundall, M.Devine, S.Douglas, A.Dugmore, J.Duguid, A.Du Toit, N.Ekblad, H.Esterhuizen, R,Ferneyhough, M.Field, G.Flinders, B.Fowlds, T.Gee, J.Gomes, C.Harvey, P.Ribeiro, G.Robertson, J.Sitarenios.

Form 2B2
C.Goodman, J.Grobler, R.Hofmeyer, M.Horrocks, M.Isaacs, D.Kleopa, B.Kozhanow, P.Kritzinger, D.Lindeque, A.Little, J.McDowal, C.Mackenzie, T.O'Callaghan, B.Posselt, J.Prinsloo, A.Radloff, B.Sayer, S.Sevenster, B.Simpson, P.Stephenson, D.Van As, C.Venables, G.Vermeulen, A.Ward, K.Wilson, C.S.Wilkins.

Form 2C
G.Bagguley, R.Davis, P.De Bruyn, S.De Goede, A.Edwards, R.Ellis, M.George, M.Herron, W.Jones, M.Kelder, B.Laughton, D.Livesay, W.Lottering, K.Murray, R.Nel, M.Rachbind, M.Pinheiro, R.Retief, G.Tasmer, T.Van Tonder, K Van Zyl.

Form 2E
C.Abbott, J.Baillie, D.Cross, G.Cross, B.M.Frauenstein, W.Phillips, C.Staak, B.Swales, C.Waring.

Form 3A1
P.Atkinson, M.Axe, M.Barker, M.Barker, M.Beffa, J.Bembridge, M.Benning, L.Brenner, P.Brownlee, P.Burrows, B.Carroll, L.Craven, D.Cremer, G.Daniels, D.De Villiers, A. Economou, G.Edwards, M.Foskett, J.Freeke, J.Gait, P.Gee, P.Howard, M.Mower, G.W.Roberts.

Form 3A2
P.Cutler, R.Fabb, J.Hulland, G.Keyer, J.Knight, R.Kotze, S.Levin, N.Molina, G.Mckenna, M.Nothnagel, P.Neal, A.Place, J.Pretorious, J.Rapisarda, S.Robertson, G.Ronan, M.Rudd, D.Seligman, M.Souter, W.Smith, P.Taylor, A.Viljoen, A.Vorster, B.Watts, A.Yard.

Form 3B1
R.Amyot, A.Andrea, D.Appelhans, V.Authers, R.Brown, R.Cary, D.Craven, G.Crowther, K.Danielson, D.Fanner, G.Farndell, K.Foster, E.Fisher, D.Fraser, G.Herzberg, K.Jones, J.Joubert, K.Kitshoff, K.Kritzinger, R.Kyle, A.Nel, M.Parves, A.Powell, E.Rossiter.

Form 3B2
F.Groenewald, G.Hope, L.Licher, A.Markou, T.Marshall, W.MacDonald, S.McGlone, M.Meyer, G.Oberholster, D,Oswald, M.Payne, W.Ridding, C.Rowlands, S.Rudram, G.Smith, N.Taylor, K.Thomson, P.Townley, F.Van der Merwe, J.Van der Merwe, D.Waite, G.Williams, C.Wilmot, C.Wright, M.Wright.

Form 3C1
M.Angel, G.Barlow, E.Bennion, A.Bagguley, R.Bagguley, D.Barnard, A.Bernstein, A.Berry, J.Campbell, R.C.Center, G.Chalklen, I.Davids, A.Davis, M.Demaine, M.Erasmus, I.Fuller, L.Gomes, G.Green, R.Herbert, G.Hammond, M.Herbst, W.Higgins, E.Hutchinson, M.Jones, W.Kruger, C.Lamprecht.

Form 3C2
M.E.Card, S.Hewitt, M.Honiball, C.Kelly, G.MacKenzie, C.Mancell, A.MacDonald, J.K.McDowall, A.McKinnon, L.Mead, C.Moore, C.Norman, L.Posselt, C.Pote, H.Rawstone, M.Riddle, P.Roode, D.Sharrock, K.Smith, W.Snyman, G.Spencer, D.Trowell, P.Van Niekerk, W.Winter.

Form 4A1
I.Anderson, D.Bartlett, I.Burrows, P.Caprez, T.Donachie, J.Catteral, J.Cumming, J.Glassbrook, P.Giraud, R.Green, P.Hearne, J.Herbst, M.Hill, D.Husband, P.Karlsen, G.King, W.Lieberman, G.Ludick, A.Marx, G.Mills, T.Pathyjohns, G.Pilossof, D.Rachman, D.Ray, G.Robertson, J.Sack, R.Shroeder, M.Slater, A.Teasdale, N.Watson, M.Worsley.

Form 4A2
A.Buchan, C.Bush, C.Chappell, R.Cochrane, A.Cook, G.Devine, M.Durrant, A.Hopkins, R.Issacs, C.Lapthorne, D.Lasker, I.Lerman, I.Louw, S.Loxton, S.McKenna, E.Mellors, G.Myers, R.Peretti, H.Silver, K.Robertson, S.Simon, C.Smith, D.Stone, N.Sutcliffe, D.Van der Meulen, D.Wallace, B.Walsh, P.Walsh, T.Whales.

Form 4B1
J.Amaral, T.Bezuidenhout, P.Bloch, I.Cutler, S.Daly, D.Dugmore, M.Einhorn, L.Evans, S.Evans, G.Forbes, C.Gordon, A.Hall, J.Herdman, E.Hunter, I.Jarvis, A.Kotze, R.Labuschagne, J.Lopes, G.Maidwell, G.Matteus, S.McIlven, J.Mitchell, S.Oberholster, G.O'Callaghan, R.Pearce, M.Pettican, B.Saunders, W.Van der Merwe, A.Viljoen, D.Wright.

Form 4B2
S.Ashley, G.Blaauw, J.Blignaut, R.Borlace, B.Burt, M.Card, M.Chiaklides, K.Chipps, K.Craven, G.Duguid, Z.Engelbrecht, C.Gordon, S.Goodman, P.Grewar, J.Hennings, A.Mavrikos, W.Meredith, J.Milne, J.Molina, P.O'Hare, P.Tzircalle, M.Uttley, S.Van Rooyen, D.Waldmeyer, B.Weir, G.Whales, M.Wilson.

Form 4C1
W.Alexander, H.Benny, H.Cloete, L.S.Dodds, W.Emgelbrecht, A.Fanner, M.Gomes, N.Hope, K.Jenkinson, R.Lottering, K.Moller, M.Markides, A.O'Callaghan, M.Petrie, E.Rice, G.Slater, P.Staak, M.Targett, H.Truebody, R.Van Niekerk, S.Waring, M.Ward, R.Wilson.

Form 4C2
P.Archer, R.Bissett, A.Blasigh, W.Bourne, T.Burgess, P.Crause, E.De Goede, C.Fletcher, D.Goddard, C.Groves, I.Harris, S.Jansen, S.Juul, R.McKinnon, C.Morreira, B.Odendaal, T.Oscher, L.Parkin, J.Simoes.

Form 5B1
L.Ayliffe, P.Banks, M.Butcher, R.Blackney, A.Carlisle, M.Forfar, R.Forfar, A.Gerling, J.Gillmaster, D.Graziola, D.Harris, A.Jordan, R.Levy, G.Maiden, G.Margolis, R.McGann, P.Moody, M.Munro, G.Rae, B.Slement, A.Stassen, J.Steenkamp, C.Steyn, G.Taute, R.Teasdale, B.Watts, P.Wilson.

Form 5B2
R.Abbott, N.Adams, R.Amaral, S.Atkinson, C.Birtle, A.Bolze, G.Campbell, R.Davies, J.De Abreu, V.Demetriou, D.Done, A.Erasmus, A.Filanino, R.French, H.Hales, G.Hore, H.Hayden Payne, G.Masterson, M.McGann, J.McGrillen, E.Mihalapoulos, G.Mihalapoulos, C.Mitchell, H.Pennells, M.Phillips, I.Posselt, K.Rosenberg, K.Simpson, W.Spencer, C.Vivier, K.Walsh.

Lower Sixth
S.Barber, L.Barnard, N.Barrett, C.Belstead, D.Bower, M.Carver, N.Clinker, E.Commerford, D.Conolly, C.Cremer, K.Deetlefs, A.De Goede, J.De Sousa, K.Duppawhyte, N.Faasen, G.Fisher, A.Flinders, D.Goldwasser, G.Gray, R.Gurney, M.Hageman, M.Harrison, P.Hatton, G.Hawkes, S.Hoff, D.Hogarty, B.Honeybun, M.Husband, D.Jacobsz, K.Jensen, E.Kambourakis, M.Kennedy, A.Kenrick, G.King, F.Krige, C.Ladas, R.Lange, R.Lasker, K.Lerman, D.McIntyre, J.McGann, J.MacKay, M.Michelson, A.Miller, A.Mills, P.Moody, D.Nel, G.Nel, B.O'Connell, G.Paterson, N.Paterson, E.Ray, G.Read, P.Ridge, D.Rissin, G.Salhus, R.Schroeder, D.Schultz, K.Shraga, M.Slater, M.Slaven, Lance Smith, Lloyd Smith, N.Stirk, I.Stone, J.Strathearn, R.Talbot, A.Van Vuuren, G.Van Vyk, P.Viljoen, P.Wallace, P.Ward, G.Widdows, H.Winn, D.Winson, A.Yates, F.Zacharias.

Upper Sixth
A.Anderson, B.Anderson, R.Armstrong, C.Barker, S.Bryer, P.Chadwick, G.Cooper, L.Dando, T.Davenport, M.Davidson, T.De Montille, G.Faasen, J.Geddes, R.Hall, B.Johnson, M.Kersten, D.Lake, N.Lowe, W.Loxton, W.Luke, I.MacDonald, J.Martins, R.Noble, S.O'Brien, G.Perotti, S.Pieron, J.Port, G.Pridgeon, N.Raymond, C.Welch, B.Williams, R.Wright.